fbpx

Centrum Optyki i Słuchu - Technologia i.Scription®

1.iprofiler

 

Czy poszukują Państwo idealnego widzenia ?

Otrzymanie spersonalizowanych soczewek okularowych ZEISS krok po kroku.

Oczy to jeden z naszych najważniejszych zmysłów. Są one naszym oknem na świat, pozwalają nam dostrzegać, rozumieć i doświadczać. Każde oko jest równie unikalne jak odcisk palca. Wymaga ono spersonalizowanego badania wzroku. 

Aby sprostać tym wymaganiom zapewniamy Państwu spersonalizowane soczewki, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych i opatentowanych technik.

Abyśmy mogli dopasować dla Państwa idealne i w pełni indywidualne soczewki, potrzebujemy od Państwa kilku istotnych informacji. Proszę się nie zdziwić, gdy podczas dobierania  okularów optyk zada Państwu kilka osobistych pytań. Dzięki temu otrzymają Państwo soczewki, które będą odpowiadać Państwa potrzebom.

 

PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU PLATFORMĘ ZEISS VISUFIT 1000 KTÓRA Z NAJWIĘKSZĄ DOKŁADNOŚCIĄ DOKONA PRECYZYJNEGO POMIARU.

 

 

 

Krok 1: Analiza Państwa indiwidualnych potrzeb w zakresie użytkowania okularów.

Każdy z nas i każde oko jest unikalne. Dlatego optyk nie tylko musi wiedzieć, czego Państwo oczekują od swoich okularów ale również w jakich okolicznościach będą ich Państwo używać. Dlatego optyk zaczyna od ustalenia jakie Państwo mają potrzeby i przyzwyczajenia w korzystniu z okularów. Jest to pierwszy krok na drodze do określenia jakie soczewki będą dla Państwa najbardziej odpowiednie. Optyk zapyta, do jakich celów potrzebują Państwo nowych okularów - czytania, majsterkowania, jazdy samochodem czy na przykład uprawiania sportu. Zapyta także o ewentualne problemy ze wzrokiem, takie jak słabe widzenie nocą, wrażliwość na światło czy przeszkadzające refleksy. Im więcej szczegółów  przekażą Państwo optykowi, tym bardziej może on  pomóc Państwu w dopasowaniu odpowiednich, spersonalizowanych okularów.

 

Krok 2: Precyzyjny pomiar oka.

zeiss individual lens3 mi.Profiler® to przełomowa technologia która pozwala na szczegółowy pomiar oczu oraz ich właściwości, a także na stworzenie mapy optycznej. Żadne oko nie jest w pełni okrągłe, podobnie jak żadna rogówka nie jest w pełni gładka. Pomiar dokonywany jest bez żadnych niedogodności związanych ze specjalnymi przygotowaniami oczu. 

Większość z nas wie oczywiście, czy jesteśmy dalekowidzami, krótkowidzami , czy astygmatykami. Istnieją też jednak tzw. „aberracje wyższego stopnia” - są to złożone błędy refrakcji unikalne dla każdego ludzkiego oka. Konwencjonalne badanie refrakcji - subiektywne badanie oczu wykonywane w celu określenia wady refrakcji - nie jest w stanie wykryć tych błędów. Dzięki urządzeniu i.Profiler® oraz danym, które generuje, optyk może teraz zamówić prawdziwie spersonalizowane soczewki ZEISS wykonywane w technologii i.Scription®. Dane te umożliwiaja wyprodukowanie okularów, które zapewnią Państwu wyraźne widzenie również nocą i w półmroku, bez występowania irytujących refleksów. Będą Państwo cieszyć się doskonałym kontrastem i głębią ostrości. A ponadto będą Państwo po prostu widzieć wyraźniej, a kolory będą bardziej nasycone. Nie ma w tym żadnej magii. Państwa osobiste dane zostaną przetworzone w Carl Zeiss Vision i zaimplementowane szczegółowo w formie spersonalizowanych soczewek korekcyjnych ZEISS. Technologia i.Scription®. zapewni Państwu całkowicie nowe doświadczenia wzrokowe.

 

Krok 3: Subiektywne badanie oka.

zeiss individual lens4 m

Być może znają już Państwo to badanie: subiektywny pomiar Państwa oczu - znany także jako badanie refrakcji - pozwalający ustalić moce Państwa okularów. Różne soczewki są umieszczane przed oczami i są Państwo proszeni o opisanie tego, jak wyraźny jest obraz. Badanie to trwa do momentu uzyskania optymalnego widzenia poprzez ciągłą zmianę mocy oferowanych soczewek. Dzięki Państwa pomocy optometrysta określa najlepszą możliwą korekcję, którą zapewniać będą Państwa okulary. Jednak indywidualna konfiguracja soczewek ZEISS idzie jeszcze dalej. Badane jest także widzenie trójwymiarowe - czyli współpraca Państwa oczu. Wszystkie dane uzyskane podczas badania urządzeniem  i.Profiler®  zostają uwzględnione do skonstruowania Państwa spersonalizowanych soczewek.

 

Krok 4: Dokładne dopasowanie

zeiss individual lens5 mCzy wiedzą Państwo, że błędy w dopasowaniu soczewek mogą zmniejszyć wydajność optyczną nawet o 40%? Widzenie bez wysiłku można osiągnąć tylko wtedy gdy oprawki wraz z soczewkami są dopasowane do kształtu twarzy, pozycji oczu, odchylenia głowy oraz ułożenia okularów na nosie. 

W czwartym etapie konfiguracji Państwa indywidualnych soczewek jest wykorzystywana Technologia Centrowania ZEISS. Pozwala ona na dopasowanie soczewek do oczu i oprawki z dokładnością do 1/10 mm. Każdy pomiar to maksymalna dokładność. To gwarantuje, że Państwa nowe okulary z soczewkami ZEISS zapewnią 100% wydajności optycznej.

 

Krok 5: Państwa osobiste rozwiązanie w zakresie soczewek.

 zeiss individual lens individual zeiss lens configuration 6Wszystkie dane zostały zebrane. Teraz wybór należy do Państwa. Rozróżniamy zasadniczo 4 aspekty w zakresie dopasowania soczewek ZEISS.

Rodzaj korekcji i materiał soczewek to dwa podstawowe aspekty, które muszą Państwo wziąć pod uwagę i w ramach których mogą dokonać Państwo wyboru.

Aspekt trzeci i czwarty - powłoki na soczewkach i ochrona przeciwsłoneczna - zapewnią Państwu dodatkowe cechy nowych okularów, zwiększające komfort ich użytkowania.