fbpx

Soczewki kontaktowe Łódź

Objawy najczęściej zgłaszane przez pacjentów to np. 

  • uczucie piasku pod powiekami,
  • podrażnione i zaczerwienione oczu,
  • ostry ból,
  • światłowstręt, pieczenie,
  • łzawienie,
  • wydzielina z oka.

Objawy te mogą świadczyć o schorzeniach oczu, ale by zweryfikować swoje dolegliwości trzeba poradzić się specjalisty.
Pamiętaj nie lecz się sam!!!

filmik1filmik2


DLACZEGO SOCZEWKI KONTAKTOWE I WODA TO ZŁE POŁĄCZENIE ...
Powinno unikać się pływania w soczewkach kontaktowych ze względu na możliwość wystąpienia bakteryjnego zakażenia oka. Noszenie soczewek na basenie może być rezultatem infekcji oka, podrażnienia lub nawet prowadzić do zagrożeń powiązanych z owrzodzeniem rogówki.
acanthamoeba_keratitis
Pływanie w soczewkach kontaktowych może prowadzić do infekcji oka, podrażnienia i dlatego instytucje rządowe podkreślają, że w czasie noszenia soczewek kontaktowych nie powinno się narażać oczu na bezpośredni kontakt z wodą tj. woda bieżąca, woda basenowa, oceany, jeziora, jacuzzi i prysznice.
Woda może być środowiskiem życia niezliczonych wirusów i niebezpiecznych drobnoustrojów. Jednym z najpoważniejszych jest Acanthamoeba – może oddziaływać na soczewki kontaktowe i powodować infekcję lub nawet zapalenie rogówki oka. Występowanie Acanthamoeba Keratitis jest często łączone z noszeniem soczewek kontaktowych podczas pływania i może powodować stałą utratę wzorku lub nawet wymagać przeszczepu rogówki oka w celu odzyskania utraconego wzroku, o ile odpowiednie leczenie nie zostało rozpoczęte wcześniej.
Noszenie okularków pływackich/masek do nurkowania bez prawidłowej korekcji lub używanie ich z soczewkami kontaktowymi umożliwia użytkownikom czyste i wyraźne widzenie podczas pływania powyżej poziomu wody jak i pod wodą, ale w momencie bezpośredniego kontaktu z wodą istnieje realne ryzyko podrażnienia oka i wystąpienia infekcji.
Twarde (sztywne) soczewki gazoprzepuszczalne (RGP) nigdy nie powinny być noszone w pobliżu wody ponieważ wielce prawdopodobne staje się wówczas ryzyko wysunięcia się soczewki z oka. Natomiast miękkie soczewki kontaktowe są o wiele bardziej elastyczne i utrzymują się na oku w czasie pływania, jednak ich porowata konstrukcja zwiększa możliwość wchłaniania substancji chemicznych i bakterii, co istotnie podnosi ryzyko podrażnienia i zakażenia.
Słodka woda i woda basenowa mogą powodować naprężenia miękkich soczewek kontaktowych na oku, podnosząc poziom dyskomfortu użytkowania i oczywiście dostanie się wody do oka. Co więcej, woda spłukuje naturalne łzy, jakie nawilżają oczy, tym samym powodując pogorszenie warunków, co może prowadzić do przewlekłej suchości oczu.

Okulary do pływania AQUAVIZ zapewniają najbardziej bezpieczne rozwiązanie. Dzięki indywidualnej wkładce RX, wykonywanej przez naszych profesjonalistów w Optyk-Zeiss, każdy ma możliwość poprawy jakości widzenia. Dokładnie tak, jak w okularach korekcyjnych, pozwalając tym samym widzieć wyraźnie w sportach wodnych bez ryzyka wynikającego z połączenia wody i soczewek kontaktowych.

Oczywiście niektóre firmy produkujące okulary/maski do pływania mają w swojej ofercie produkty z gotowymi mocami, ale mają one znaczące wady. Przykłady? Brak korekcji wad astygmatycznych; oferta jedynie w obrębie standardowych, najbardziej popularnych mocy sferycznych; brak możliwości rozwiązań w przypadku różnowzroczności (różne moce dla oka prawego i lewego) jakiej doświadcza większość ludzi.
Poza tym dodatkowymi plusami wynikającymi z używania okularów AQUAVIZ jest ochrona UV oczu przed promieniami słonecznymi i realne zabezpieczenie rozwiązujące problem suchości oczu, jaki często wstępuje w czasie długotrwałego przebywania w ciepłych i wietrznych warunkach np. nad oceanem.

OKULARY AQUAVIZ

Wodoszczelne okulary do pływania / sportów wodnych z możliwością dowolnego oszklenia. Unikalna, opatentowana oprawa sportowa z możliwością montażu wkładki korekcyjnej.
Komfortowe, wodoszczelne, wykonane z hipoalergicznego tworzywa. Zapewewniają idealne dopasowanie dla każdego kształtu twarzy. Oprawa z ochronną uszczelką ssącą i podwójną, silikonową taśmą.
Nowoczesny design, front wykonany z jednolitego tworzywa – to niepodważalne zalety oprawy. Dzięki temu użytkownik nie ma problemów z niewygodnym mostkiem i ciśnieniem, które w tym wypadku jest równomiernie rozprowadzane na twarzy, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia problemów z bólami głowy i bolesnymi odciskami.
Szkła w okularach korekcyjnych Aquaviz blokują 100% szkodliwych promieni UV i zawiera powłokę anti-fog.  


Wykonaj internetowe badanie wzroku, które oparte jest na:

- automatycznej analizie ankiety
- teście widzenia barwnego
- teście zeza ukrytego
- teście różnicowania kontrastu

badaniewzroku


Wyniki testu nie muszą pokrywać się z rzeczywistością i nie mogą być traktowane jako wiarygodne źródło informacji.
W celu dokładnego zweryfikowania wady wzroku oraz kompetentnej diagnozy zapraszamy do naszego Salonu Optycznego. 

 

 

 

 

FaLang translation system by Faboba